Zajęcia dodatkowe

W trosce o rozwój zainteresowań dzieci przedszkola zazwyczaj starają się współpracować z różnymi placówkami, które mają do zaoferowania zajęcia dodatkowe.

Taniec

Taniec stwarza dla dzieci możliwości lepszego rozwoju fizycznego poprawiając ich kondycję, pozwala na wyzwolenie energii, wpływa na odprężenie umysłu, zajęcia taneczne są bardzo lubiane przez przedszkolaków. W trakcie zajęć tanecznych dzieci poznają poczucie rytmu w czasie wyklaskiwania, zaznajamiają się różnymi stylami tanecznymi, ćwiczą poczucie rytmu, uczą się utrzymywania równowagi w czasie ruchu, poprawiają kondycję fizyczną i wzmacniają mięśnie poprzez ich rozciąganie.

Karate

Ćwiczenia z zakresu karate są tworzone odpowiednio do wieku dzieci w ramach przedszkolnych zajęć prowadzone są w formie zabawy. Zajęcia obejmują ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia mające na celu poprawę postawy i wzmacnianie mięśni. Przy tym dzieci poznają również podstawowe techniki karate co umożliwi im na dalszym etapie łatwiejsze poznanie sztuk walki w tym zakresie. Dzieci biorące udział w zajęciach będą posiadać status członka Organizacji co w przyszłości umożliwia przystąpienie do egzaminów na stopnie szkoleniowe. Zajęcia karate trwają 30 minut.

Basen

Zajęcia na basenie prowadzone są dla dzieci, które ukończyły 3 lata, obejmują grupy od 8 do 10 osób na życzenie można utworzyć większą grupę, dzieci mają zagwarantowany dojazd busem, czas jaki przedszkolaki spędzą w wodzie to 30 minut, w zależności od wielkości grupy są zajęcia prowadzi 2 lub 3 instruktorów.

Lego Robotyka

Ilość dzieci biorących udział w zajęciach z Lego Robotyki nie może być większa niż 10 osób. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a dzieci w niej uczestniczące są w wieku od 4 do 7 lat. Udział w tego rodzaju zajęciach daje dzieciom możliwość szerszego zapoznania się z technologią. Warsztaty mają na celu nauczyć kreatywności, rozwinąć zdolności manualne, uruchomić wyobraźnię w kierunku logicznego myślenia.